Son günlerde mobil oyunlarda en çok tercih edilen kategori simülatör kategorisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Microsoft Flight Simulator bu kategori ilk sıralarda yer alan oyunlardan bir tanesidir. Uçak simülatör oyunu uçak meraklıları için vazgeçilmez bir oyun haline gelecektir. 


Gelişmiş grafikleri ile birlikte oyun severlerin dikkatini oldukça çekmektedir. Gerçekçi yapısı oyunun kalitesini ortaya koymaktadır. Oyun RORTOS firması tarafından piyasaya sürülmüştür. Havalimanından hareket eden uçağı başka bir havalimanına indirdiğiniz bu oyunda büyük bir haz alacaksınız.

 

Microsoft Flight Simulator Nasıl Oynanır?


Oyunu başlattığınızda sağ tarafta ground systems bölümünü göreceksiniz buradan L kısmına gelerek yolcu ve yük kapasitesi gibi ayarları isteğe göre ayarlayabilirsiniz. Fakat bu özellik için oyunun pro sürümünü almanız gerekmektedir. Özellikleri aktif hale getirerek kapasitelerde değişiklikleri yapabilirsiniz. 


     Daha sonra aırcraft systems kısmından APU harici güç kaynağını çalıştırarak uçak yerinde duruyorken harici güç kaynağı ile motorları çalışır hale getirir. Motorlar çalıştıktan sonra APU kısmını devre dışı bırakarak gerekli ikaz ışıklarını etkin hale getirin. NAV açılarak bekleme haline geçmeniz gerekir. Daha sonra E kısmından motorları çalıştırın. Bu kısımda motor yeterli güce ulaşınca çalışmaya başlar. Bu aşamada beacon lıghts butonunu aktif edin bu buton uçağın üzerindeki ışıkları yakar.
 Bu ışıklar görevlilere uçağın yeterli güce ulaştığını uçağa gereğinden fazla yaklaşmamalarını bildirir. Bu sayede güvenlik oluşturulur. Flaps ayarlarını yapmanız gerekir. Genel ayar 2 olarak bilinir. Grouns systeme gelerek push back yaparsanız uçak geri geri gitmeye başlar. Genel map kullanıyorsanız önerim uçak havadayken kullanın. 
Uçak hareket halindeyken kamera ayarlarını en iyi şekilde ayarlayın.

Uçak hareket edince yavaş yavaş kalkmaya başlayacaktır. Siz sadece ayarları yaparak yönleri doğru şekilde ayarlayın. Havadayken flagları toplayarak belirlenen noktaya en iyi şekilde inmeniz gerekir.

Oyunu oynarken uçak ile ilgili teknik bilgilere de aşina olacaksınız. Başlarda karışık gelmiş olsa da oyunu oynadıkça uçuşlarla alakalı bilgi sahibi olacaksınız. Uçaklara ilginiz varsa teknik olarak araştırmalarını yaptıysanız oyun sizlere daha kolay gelecektir.

 

Microsoft Flight Simulator Avantajları


Microsoft Flight Simulator oyun içerisinde ücretli özellikler bulunmaktadır. Bu özellikleri isterseniz alırsınız. Bu özellikleri alarak tüm mobil oyunlarda olduğu gibi bu oyunda da grafikleri daha iyi hale getirerek oyunu daha eğlenceli bir hale getirebiliyorsunuz.
 Oyun içerisindeki oyunu kolaylaştıran ayarlardan yararlanmak gibi avantajları da bulunuyor. Bunun yanı sıra oyunun sizlere sunmuş olduğu benzersiz uçakları deneyimleme şansınız oluyor. Uçaklara ilginiz var ise farklı uçaklar ile deneyim sahibi olabilirsiniz. Gerçek zamanlı bir uçak oyunu olan Real Flight Simulator sizlere eşsiz deneyimler sunacaktır. Gerçeğe yakın bilgiler ve uçak teknikleri hakkında en iyi bilgilere sahip olacaksınız. Farklı modlar sayesinde daha kaliteli bir oynayışa sahip olacaksınız. Harita üzerinde uçuş planı yapabileceksiniz. Pro sürümü ile çok oyunculu modlarda farklı kişiler ile oyun heyecanını arttırabilirsiniz. Sizler için birbirinden çeşitli imkanlar sağlanıyor. Sizlerde oyun deneyimini en üst seviyeye taşımak adına pro sürümden faydalanabilirsiniz. Oyun sonu kazandığınız ödüllerle de istediğiniz gelişimleri yapabilirsiniz. Pro seçeneğini sadece kullanıcıların daha hızlı şekilde oyunu daha zevkli hale getirmeleri için koymuşlardır. Uçak simülatör oyunları kategorisinde grafik ve gerçeğe yakınlık olarak kullanıcılara en iyi özellikleri sunan oyundur. Milyonlarca kişi tarafından tercih edilen bu oyun sayesinde sizlerde en iyi deneyimleri yakalayacak ve mobil oyun zevkinizi daha üst seviyelere taşıyacaksınız. Oyun içerisindeki uçak isimleri bile gerçek hayattan esinlenerek sizlere sunulmuştur.


Microsoft Flight Simulator Sistem Gereksinimleri

 

  • Sistem gereksinimleri bakımından  Flight Simulator biraz cihazları yorabilir. Bu tarz büyü bir simulasyon oyunu yüksek RAM  istiyor.
  • Oyunun toplam boyutu ise 300 MB kadar. Oyundan yüksek performans almak isterseniz kesinlikle iyi bir cihazla oynayın.
  •  Flight Simulator deneyimini bir tık daha ileriye taşımak isterseniz Bluestacks üzerinden PC ile oynayın. Çok daha iyi bir uçuş deneyimi elde edeceksiniz.
  • İNDİRMEK İÇİN DOKUN  heart