Online Soccer Manager içerisinde çok sayıda ligin yer aldığı tamamen ücretsiz bir futbol menajerlik oyunudur. Takım sahibi olmak isteyen kişilerin mutlaka oynaması gereken bu oyunda bir teknik direktör gibi takımınızın başına geçiyor ve takımınızı yönetiyorsunuz. Oyunda sadece teknik anlamda değil aynı zamanda idari anlamda da çok başarılı olmanız gerekiyor. Çünkü takımı tam anlamıyla yönetebilmek için birden fazla işi yapabiliyor olmanız gerekiyor.

 

Online Soccer Manager Nasıl Oynanır?

 

 Oyunun en güzel yanlarından bir tanesi de kesinlikle online olarak oynanmasıdır. Yani sizin gibi gerçek kişiler takımı yönetiyor ve aynı Lig'de bulunarak sizinle aynı anda rekabet ediyor. Daha iyi olanı kazandığı bu ligde kesinlikle rekabet bir an olsun bitmiyor.

 Oyunda tamamen teknik ve idari konulara siz bakıyorsunuz kadronun takım dizilişi stadyum sponsorluk transferler antrenman gibi konuların tamamına teknik direktör olarak yön veriyorsunuz. Ayrıca bazı maçlarda cezalı olacak oyuncularımızın avukat sorunlarını bile siz çözüyorsunuz. Oyuna genel olarak baktığımızda ama kesinlikle bir antrenör ne yapıyorsa sizden onu yapmanızı istiyor. Bu nedenle de tam anlamıyla futbolseverlerin hoşuna gidebilecek bir oyun, isterseniz bu oyunu bilgisayar ortamında da rahatlıkla oynayabiliyorsunuz.

 

Online Soccer Manager Genel

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi oyunda takımınız ile alakalı tüm kararları siz veriyorsunuz. Takımınız için en uygun kadroyu belirlemek tamamen teknik direktörü yani sizin elinizde.

 Kadroda bulunan oyuncuları mevkilere göre istediğiniz şekilde oynatabilirsiniz istediğiniz mevkilere göre diziliş ve taktik gerçekleştirebiliyorsunuz. Kesinlikle oyun stiliniz ile sağandaki diziliş arasında bir uyum olmalıdır. Yoksa oyunda hüsran ile sonuçlanacak maçlar geride bırakabilirsiniz maçlara başlamadan önce kesinlikle menüye göz gezdirin taktikler ve oyun stilleri konusunda kendinize birkaç avantaj sağlayın. Oyun ile alakalı bilmeniz gereken daha çok şey var penaltı serbest vuruş korner atışlarını kimin kullanacağı hatta takımımızın kaptanı kim olacağını bile siz belirliyorsunuz.

 

Online Soccer Manager Transfer

 

Klasik Football Manager oyunlarında transfer yapmak her zaman heyecanlı bir hale gelmiştir. Online Soccer Manager oyununda da transferler son derece hızlı ve güzel bir şekilde yapılabiliyor.

 İstediğiniz zaman transfer gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca takımımızdaki oyuncuları transfer listesine koyarak farklı takımlara gönderebiliyorsunuz. Böylelikle takımınızın maddi açıdan daha da güçlenmesini sağlayabilirsiniz transfer yaparken ne kadar kolay gibi görünüyor olsa da sizin gibi gerçek oyuncuların takımındaki en iyi oyuncuları vermeye çok da niyeti olmayabilir. Bu nedenle mutlaka transfer teklifi yaparken fiyatınız yüksek tutmak da dikkatli olun.

 

Online Soccer Manager Maçlar Nasıl Oluyor?

 

Gerçek hayatta nasıl maçlar oynanıyor ise Soccer manager'de de maçlar genellikle haftalık olarak gerçekleşmektedir. Bu da oyunun gerçekçiliğini bir tık daha yukarıya taşıyor. Ancak elbette haftada sadece bir maç oynamıyorsunuz.

Haftalık fikstür şeklinde oyunda her gün maç yapabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz kendi kadromuz ve takdiriniz ile birlikte her gün farklı bir maça çıkıyorsunuz. Tabii ki bununla sınırlı değil. İstediğiniz bir takıma dostluk maçı göndererek istediğiniz zaman maç yapabilirsiniz menajerler arası dostluk modu olduğu için isterseniz arkadaşlarınızla maçta gerçekleştirebilirsiniz.

 Oyunda iddialı olmak ve iyi bir kulüp yöneticisi olmak için mutlaka başarılı olmalısınız. Hem elinizdeki kadroyu kullanarak iyi taktikler yapmalı hem de yapacağınız transferlerle takımımıza güç vermelisiniz. Mobil platformlar için son derece akıllıca bir oyun olsa da isterseniz oyunu bilgisayar ortamında da oynayabiliyorsunuz. Bluestacks üzerinden oyunu daha büyük ekranda oynayabilirsiniz.

 

Online Soccer Manager Sistem Gereksinimleri

 

Sistem Gereksinimleri

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
  • İşletim Sistemi: Windows XP SP2+
  • İşlemci: 1 GHz or higher.
  • Bellek: 1 GB RAM.
  • Ekran Kartı: Shader Model 3.0 capable card.
  • DirectX: Sürüm 11.
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 170 MB kullanılabilir alan.

Oyunu hem mobilde hem de PC üzerinden oynayabiliyorsunuz. Oyunu daha uzun süreler oynamak ve mutlaka şampiyonluk hedefinde olanlar için PC üzerinden Bluestacks yardımı ile oynamalarını tavsiye ederim.

Gerçek bir oyun deneyimi sunuyor ve oyunculara gerçek bir lider hissi de veriyor. Mobil üzerinden de 1 GB ram ile oyunu oynamak yeterli olacaktır.