Strateji severlerin son günlerde en çok sordukları sorulardan birisi de Plague Inc nedir? Sorusu olmaktadır. İngiltere merkezli 26 Mayıs 2012 yılında piyasaya sürülen Plague Inc oyun sektörüne damga vuran oyunlardan birisi konumundadır. COVİD-19 salgınına benzer nitelikte olması oyunu günümüzde oldukça ilgi çekici ve popüler bir hale getirmektedir. Oyun gerçek zamanlı bir strateji oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. İOS, Android ve PC cihazlarda oyun oynanabilmektedir. Oyunun geliştiricileri ise ‘’Miniclip, Ndemic, Creations’’ olmuştur.

Oyunun türü; simülasyon ve stratejidir. Oyunda ölümcül bir veba salgınından dolayı insan ırkının azalması süreci işlenmektedir. Oyunda insanlık tarihinin sonunu getirecek bir virüs yapma deneyimine sahipsiniz. Virüsünüzü ne kadar çok geliştirirseniz insan ırkını yok etme süreciniz daha hızlı olacaktır. Böylelikle dünyanın sonunu getirebilirsiniz.

 

Plague Inc Sistem Gereksinimleri

 

Plague Inc dünya üzerinde milyonlarca oyuncusu bulunan muhteşem bir oyundur. Oyunun gerçekçilik boyutu oldukça fazla gelişmiştir. Gerçekçilik ve stratejinin bir arada buluştuğu Plague Inc oyunu son günlerde COVİD-19 salgının hayatımıza girmesiyle popülerliğini gitgide artırmış durumdadır. Böylelikle sizlere muazzam bir strateji oyunu oynama deneyimini sunar. Plague Inc sistem gereksinimleri farklı özelliklerden oluşmaktadır.

Plague Inc Windows minimum sistem gereksinimleri şu şekildedir;

 • İşletim sistemi: Windows 8 (64 BİT)
 • İşlemci: 2.0 GHZ Dual Core Processor
 • Bellek gereksinimi: 1 GB RAM
 • Ekran Kartı Seviyesi: Integrated- Graphics (512 MB)
 • Depolama: 500 MB kullanabilir alan
 • Plague Inc önerilen sistem gereksinimleri
 • İşletim sistemi: Windows 10 (64 BİT)
 • İşlemci: 3.0 GHZ i5 Dual Core
 • Bellek: 2GB RAM
 • Ekran Kartı: NVİDİA GEFORCE- GTX 650 RADEON HD 3600 (1 GB)
 • Depolama Alanı: 2 GB kullanılabilir alan

Yukarıdaki sistem gereksinimlerine sahip cihazlarınızda sorunsuzca Plague Inc oyununu oynayabilirsiniz. Önerilen özelliklerde oynamak oyunu daha seri bir şekilde oynamanızı sağlayacaktır. Minimum sistem gereksinimlerinde oynamanız durumunda ise oyununuzda kasma, donma FPS problemleri yaşanabilecektir. Dolayısıyla mutlaka önerilen sistem gereksinimlerinde oyunu oynamaya göstermeniz tavsiye edilmektedir.

Oyun birçok farklı modu bulunmaktadır. Bu modlara giriş yaparak farklı şekillerde oyununuzu oynayabilirsiniz. Ayrıca oyunu ‘’ Steam’’ üzerinden cüzi bir fiyata satın alabilirsiniz. Dolayısıyla oyun ücretli olarak satılan bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. Steam platformunda oyun 5 yıldız alarak ‘’ Çok olumlu’’ yorumlar almıştır.

 

Plague Inc Oyunu İncelenmesi

 

Strateji oyunlarına ilgi duyan oyuncuların son günlerde gözde oyunlarından birisi de Plague Inc oyunudur. Bu oyun sizlere gerçekçi bir simülasyon deneyimi sunar. Oyunda on farklı hastalık türü bulunmaktadır. Bu hastalık patojenlerinde ustalaşarak biyolojik silahlarınızı üretime hazır hale getirebilirsiniz. Size bağlı zombi birliği kurarak insanlığın sonunu getirebilirsiniz. Plague Inc oyunu incelenmesi geniş kapsamlı bir araştırmayı gerektirmektedir.

Oyunda ayrıca yirmi farklı senaryo bulunmaktadır. Her senaryoda farklı stratejiler deneyimlemeniz ve geliştirmeniz gerekmektedir. Böylelikle gücünüzü yükseltebilirsiniz. Birbirinden farklı çağlarda dünyayı hasta etmek için biyolojik silahlar üretmeniz gerekmektedir. Bunun içinde farklı senaryolara karşı farklı düzeylerde stratejiler geliştirmeniz gerekiyor. Buzul çağı senaryosunda dünyayı nasıl hasta edebilirsiniz? Bu gibi farklı senaryolar oyunda bulunmaktadır.

 

Plague Inc Oyunu Özellikleri

 

Plague Inc oyunu özellikleri geliştirilmiş birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Gerçek dünya moduyla oyunda gerçek tabanlı stratejiler geliştirebilirsiniz. Dünyanın sonunu getirmek için oldukça etkili stratejiler belirlemeniz gerekiyor. Kendinize bir canavar ordusu kurarak insan ırkını tarihe gömebilirsiniz. Böylelikle dünyanın yeni efendisi olabilirsiniz. Bu hedeflerinizi gerçekleştirebilmeniz için stratejilerinizi çok hassas belirlemeniz gerekiyor.

Plague Inc rekabetçi dünya moduyla rakibinize karşı genetik üstünlüğünüzü kanıtlamanız gerekiyor. Yeni genler, evrimler oluşturarak rakiplerinize karşı üstünlük kurabilirsiniz. Ortak mod türünde ise iki farklı hastalık üreterek dünyayı iki farklı virüsle yok etmeye çalışıyorsunuz. Partnerinizle takım çalışması gerçekleştirerek dünyayı birlikte yok edebilirsiniz. Böylelikle dünyanın tek sahibi partneriniz ve siz olabilirsiniz.