Plants vs Zombies 2, Android ve iOS cihazlar için geliştirilen bir mobil oyundur. PopCap Games tarafından geliştirilen bu oyun, Plants vs Zombies serisinin üçüncü oyunu olma özelliğini taşımaktadır. Oyunun yayımcılığını ise dünyaca ünlü oyun şirketi olan Electronic Arts üstlenmektedir.

Bu oyun Ağustos 2013 tarihinde iOS platformlara, Ekim 2013’te ise android platformlara gelerek oyuncuların beğenisine sunulmuştur. Oyun günümüzde 200 milyondan fazla kez indirilmiştir. Bu bağlamda en çok beğenilen oyunlardan biri haline gelmiştir. Oyunun bu kadar çok indirilmesinin nedeni ise arkasında Electronic Arts gibi profesyonel bir şirketin olmasıdır.

 

Plants vs Zombies 2 Nasıl Oynanır?

 

Oyunseverler sık sık Plants vs Zombies 2 nasıl oynanır sorusunu sorarak yanıt aramaktadırlar. Plants vs Zombies 2 oyununun oynanışı oldukça basittir. Oyundaki asıl amacınız evinizi yani kulenizi savunmaktır. Evinizi savunmanın yolu ise bitkileri açmanızdan geçmektedir. Oyun içerisinde yer alan her turda, zombi sürüsüne direnebilmek için fide dikmeniz gerekmektedir.

Oyunda anahtar elde ederek yeni maceraların kilidini açmanız mümkündür. Oyunu ilk kez oynadığınızda öncelikle bir eğitim bölümünü oynamanız gerekmektedir. Eğitim bölümünden sonra Mısır’a nakledilerek maceraya başlayacaksınız. Oyunda yer alan modlar, siz seviye atladıkça ve ilerledikçe teker teker açılmaktadır.

 

Plants vs Zombies 2 Telefona Nasıl İndirilir?

 

Bu oyunu oynayarak keyifli zaman geçirmek isteyen oyun tutkunları, Plants vs Zombies 2 telefona nasıl indirilir sorusunu sormaktadırlar. Öncelikle telefonunuzun uygulama mağazasına giderek arama kısmına ‘’Plants vs Zombies 2’’ yazmanız gerekmektedir. Ardından karşınıza çıkan ekranda ilgili oyuna tıklayarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama mağazasında aynı isimle birden çok oyun karşınıza çıkabilir. Bu nedenle doğru oyunu indirdiğinizden emin olmanız gerekmektedir.

Oyunun android sürümü 700 MB iken, iOS sürümü 147 MB’dır. Oyunu indirdikten sonra oyun içi indirme işlemlerini de gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu oyun, uygulama mağazalarında ortalama 4,5 puan alarak zirvedeki oyunlardan biri haline gelmiştir. Siz de bu oyunu oynayarak keyifli zaman geçirmek istiyorsanız, hemen indirme işlemini gerçekleştirerek oyuna giriş yapabilirsiniz.

 

Plants vs Zombies 2 Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

 

Plants vs Zombies 2 bilgisayarda nasıl oynanır sorusu ile son zamanlarda sık sık karşılaşılmaktadır. Bu oyunu bilgisayarda oynayabilmek için öncelikle bir android emülatörü olan Bluestacks 5 uygulamasını bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Bu uygulamayı bilgisayarınıza kurabilmek için tarayıcınızdan Bluestacks araması yaparak karşınıza çıkan ilk sayfaya tıklayabilirsiniz.

Karşınıza gelen ekranda yer alan indirme butonuna tıkladığınızda bir hedef klasör seçmeniz istenecektir. Dilediğiniz klasöre indirme işlemini gerçekleştirdikten sonra uygulamayı kurmalısınız. Uygulama kurulduktan sonra ise Google Play hesabınıza uygulama üzerinden giriş yaparak Plants vs Zombies oyununu indirebilirsiniz. Oyunun kontrollerini yine uygulama üzerinden kendinize göre ayarlayıp bilgisayarınızın klavyesini ve faresini kullanarak bu keyifli oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Bluestacks 5, Google Play’de yer alan tüm oyunları bilgisayarda oynayabilmenize olanak sağlamaktadır.

 

Plants vs Zombies 2 Ücretli mi?

 

Bu oyun ile alakalı sorulan sorulardan bir tanesi de Plants vs Zombies 2 ücretli mi sorusudur. Plants vs Zombies oyunu, indirmesi tamamen ücretsiz olan bir oyundur. Yani bu oyunu hiçbir ücret ödemeden mobil cihazlarınıza indirmeniz mümkündür. Ancak oyun içerisinde para harcayarak daha hızlı gelişme gösterebilirsiniz.

Oyun içi satın alımlarda Google Play üzerinden ödeme yapılmaktadır. Oyuna giriş yaptığınızda fiyatı düşen kampanyalardan veya oyun içi satın alımlar ekranında yer alan paketlerden dilediğinizi tercih ederek oyunda hızlı bir şekilde gelişebilir ve rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

 

Plants vs Zombies 2 sistem gereksinimleri

 

her tarz telefon ve tablet için son derece kolay şekilde oynanabilir. 1 GB RAM desteği ile oyun sorunsuz bir şekilde açılmaktadır.

Donanım sistem gereksinimleri:

  • Android 2.3 ve üzeri;
  • KOL 7 1.0 GHz;
  • 1 Gb. RAM;
  • İsteğe bağlı oyun-satınalma.