Şehir kurma oyunlarını seviyorsanız sizin için en iyi seçenekler arasında Pocket City yer alır. Muhteşem efektleri ve müzikleri ile oyunu oynarken farklı deneyimler elde etmenize yardımcı olur. Parmaklarınızın arasında şehir kurma şansını sunarak tatlı bir deneyimi sağlar. 


     Oyun iki farklı moda sahiptir ve oyuncuların kendileri için en uygun olanı seçmesi mümkündür. Şehir kurma oyununda yer alan görevlerin takip edilerek daha yüksek seviyede olan şehirlerin kurulumu yapılabilir. Görevleri takip edince yeni bina satın alınması için imkan bulunur ve alınan binaların geliştirilmesiyle binaların seviyeleri artar. Eski olan SimCity oyununu özlüyorsanız Pocket City tam olarak aynı hisleri yaşamanızı ve farklı deneyimleri elde etmenize yardımcı olur. 


Pocket City Oyunu Nasıl Oynanır?


Pocket City nasıl oynanır sorusunu indirme işlemlerinden sonra gündeme getirebilirsiniz. Oyun ücretli şekilde indirilmektedir ve daha sonra kişilerin oyunu oynamaya başlaması mümkün olur.
 Oyunun değerli olması nedenleri arasında hem bilgisayar hem de telefon üzerinden oynanmasına imkan sağlaması yer alır. Şehir kurma oyunlarının sağlaması gereken tüm özellikleri Pocket City oyunu sağlamaktadır. Oyuna giriş yapılır yapılmaz şehirlerin kurum ve inşa aşamasında yardımcı olabilmek için ufak görevler verilir. Oyunlarda verilen görevlerin tamamlanmasıyla birlikte bonusların kazanılması ve para elde edilmesi mümkün olmaktadır. Oyunda yer alan özelliklere göre kurulan şehirlerde ithalat, ihracat ve kompleks vergi sistemleri gibi detayları oyuncular yönetebilmektedir. 


Pocket City Oyunu Ücretli mi?


Pocket City oyunu ücreti ilk kez indirildiğinde sunulan ödemeler arasındadır. Oyuncuların oyunu ilk kez indirirken belirli bir ücret ödemesi gerekir. Daha sonra ise oyunu oynarken herhangi bir ödeme veya uygulama içinde satın alma işlemlerine ihtiyaç duyulmaz. Bir kez satın al hep oyna ilkesine dayanarak kişilerin kullanımına sunulur. Oyunda ilerideki bir seviyeye geçiş sağlandıkça deneyim puanları elde edilir. Oyuncuların deneyim puanlarını kullanarak yeni binaları inşa etmesi mümkün olur. Bu şekilde ilerlemek istemezseniz oyunu Sandbox moduna geçirip özgür olarak her şey yapılması sağlanabilir. Oyun tamamen strateji oyunu şeklindedir. Oyun özellikleri gereği ikametgah, ticari ve endüstriyel olmak üzere 3 farklı alanı sunabilir. 


Pocket City Oyunu Özellikleri Nelerdir?


Pocket City oyunu özellikleri gereği çeşitli alanlarda oyuncuların konforlu şekilde deneyim elde etmesini sağlar. Şehirlerde yaşayan insanların ikamet ettikleri alanlardan endüstriyel alanlara gitmesi ile çalışması sağlanır. Ticari alanlarda alışveriş yapılır ve kurmuş olduğunuz ikamet alanlarında kişiler oturur. 
En temel olarak oyunda bu üç alanda temel olan düzenin sağlanmış olması gerekir. Şehrin büyüyebilmesi için şehirde yaşayan kişilerden vergi alınır ve alınan vergiler ile yeni geliştirmeler yapılır. Şehirde az fabrika varsa insanlar işsiz kalır, alışveriş yapamaz ve ticari işlemler sağlanamaz. Fabrikalar işçi bulamazsa üretim yapamaz ve şehirdeki tüm denge bozulmuş olur. Şehirde aynı zamansa su e elektrik gibi temel ihtiyaçların giderilmiş olması sağlanır. Şehir sakinlerinin şehirden kaçmasının önüne geçmek için mutluluklarının ve ihtiyaçlarının karşılanmış olması gerekir.


Pocket City Oyunu Sistem Gereksinimleri Nedir?


Pocket City oyununun oynanabilmesi için belirli sistem gereksinimlerinin sağlanmış olması gerekir.

Pocket City sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

 

  • İşletim sistemlerinin Windows 10 sürüm 14316.0 ve daha üstü olması gerekir.
  • Mimarinin x64 olması önemlidir.
  • Bellek için herhangi bir kısıtlamaya gerek görülmemiştir. 1 GB bellek kullanılması önerilen sistem gereksinimleri arasında yer alır.

 

Belirtilen özelliklerin hepsi minimum sistem gereksinimlerini ifade etmektedir. Telefonlar ve bilgisayarlar üzerinden indirilebilen oyunda önerilen sistem gereksinimleri minimum ile aynıdır. En iyi deneyim için minimum gereksinimlerin üstü tercih edilebilir.