Oldukça eğlenceli bir macera oyunu olan ve bu zamana kadar farklı bölümleri ile oyuncuları sevindiren Rayman serisinin en son çıkan oyunu olan Rayman Adventures, oldukça basit ve klasik bir oynanışa sahiptir.  


Ubisoft Entertainment tarafından piyasaya sürülen bu oyun, serinin devamlı takipçisi olan oyunculara hitap ettiği gibi seriyi ilk defa tanıyan kişilerin de kolaylıkla oynayabileceği bir sisteme sahip. Son derece kaliteli bir şekilde hazırlanan oyun ücretsiz bir şekilde sevenleri ile buluşturuluyor. Grafik tasarımlarındaki kalite ve oynayış açısından sunulan basitlik ile ön plana çıkan Rayman Adventures hem Android hem de IOS platformlarında sunuluyor oluşuyla da geniş bir oyuncu kitlesine yayılıyor. 


     Oyun içerisinde gerekli olan elmasların fazla fazla veriliyor olması, oyun içi satın alma durumunu en aza indirgemenizi sağlayarak son derece güvenli ve keyifli bir oyun zevkini sizlere sunuyor. Uzun yıllardır farklı bölümleri ile oyunculara sunulan seri, bu bölüm ile de büyük bir yankı uyandırıyor ve büyük bir beğeni topluyor. 

 

Rayman Adventures Nasıl Oynanır?


Oyunu indirme aşamasından sonra oyuncular öncelikle oyun mantığını kavramaya çalışıyor. Peki, Rayman Adventures nasıl oynanır? Bu sorunun cevabı oldukça basit. Oyun basit bir mantık üzerine işliyor. Sadece koşu oyunu gibi gözükse de oyunun mantığı yön tuşlarını kullanıp karşınıza çıkan ödülleri toplayarak ilerlemeniz üzerine ilerliyor.

Oyunun sonraki bölümlerinde gizli eşyaları bularak ilerlemeniz gerekiyor. Karakterinizin üstüne bastığınızda karakter zıplıyor. Bu hareket ile sizden karşınıza çıkan düşmanları öldürerek ilerlemeniz bekleniyor. Bir püf nokta olarak havadayken aşağıya doğru kaydırma yapmanız saldırının etkisini büyüterek verilen hasarı artırıyor. 


     Oyunda genel yön tuşları ve genel mantık haricinde üç farklı yardımcı güç ögesi bulunuyor. Bunlar; Inhalers, Protectors ve Seekers olarak karşınıza çıkıyor. Inhalers sayesinde eşyaları kolayca toplayabiliyorsunuz. Protector, sizi gelen saldırılardan koruyor ve son olarak Seeker ise, bulunması zor eşyaları bulmanızı sağlayarak oyunu sizin için daha basit bir hâle getiriyor.


Oyun içerisinde para birimi olarak özel mücevherler bulunuyor. Oyun sırasında karakteriniz ile sizlerden bu mücevherleri toplamanız bekleniyor. Bu mücevherler sayesinde oyun içerisinde gerekli güç ögelerini satın alabiliyorsunuz ve karaktere özel çeşitli eşyalara sahip olabiliyorsunuz. 

 

Rayman Adventures Sistem Gereksinimleri


Oyunu Andorid ve IOS sistemleri olmak üzere hem mobil platformlarda hem de Bluestacks tipi programlar ile bilgisayarınız üzerinden oynayabilirsiniz. Direkt olarak bilgisayara indirilemeyen oyun, çeşitli yardımcı programlar sayesinde bilgisayarınıza indirilebilmekte.

Oyun telefonunuzda yaklaşık 90 MB gibi bir alan kaplamaktadır. Oyunu srunsuz oynayabilmeniz için gerekli güncellemeleri yapmayı ihmal etmemelisiniz. Hem mobil için hem de Bluestacks tarzındaki programlar için Rayman Adventures sistem gereksinimleri şunlardır:

Android:

 

 • 1 GB RAM 
 • Android OS 4,1 veya sonrası
 • Mevcut sürüm 3.9.93

İOS:

 • En az 1 GB RAM
 • İOS 9 veya üstü
 • iPhone 5 veya üstü
 • Yüksek ekran çözünürlüğü

 

Rayman Adventures PC Sistem Gereksinimleri
Çeşitli yardımcı platformlar ile birlikte bilgisayarınıza indirip kurulum yapabileceğiniz Rayman Adventures PC sistem gereksinimleri ise şunlardır:

 • İşletim sisteminiz Windows olmalıdır.
 • İşlemci: Intel and AMD İşlemci.
 • RAM: Bilgisayarınızda en az 2 GB RAM/ana bellek olmalıdır. 
 • HDD: 6GB kullanılabilir disk alanı olmalıdır.
 • Microsoft veya chipset sağlayıcınızın grafik sürücüleri en güncel hâlinde olmalıdır.

 

Son derece sevilerek oynanan bu oyunun sorunsuz bir şekilde oynanabilmesi için belirtilen özelliklerinin minimum seviyede tutulduğu unutulmamalıdır.

Oyundan çok daha bir performans almak için en az bu özelliklere sahip bir bilgisayar kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Ayrıca maksimum verim almak için oyun içerisinde gerekli güncellemeleri sıklıkla takip etmelisiniz.